zavřít oknozpět na úvod

  

Ludvík Plašil se narodil na Lipce v Železných horách. Odbornou fotografickou školu v Prostějově vystudoval s vyznamenáním. Jako fotograf prochází východními Čechami, pracoval v Pardubicích, Chrudimi, Trutnově a Hlinsku. Největší fotografie, kterou zhotovil tradičním způsobem negativ - pozitiv, měla rozměry 2 x 9 metrů.

Zabývá se reportážní, reklamní ale i klasickou fotografií.

Určitě vám nebude nabízet "focení" ani vás nebude "fotit". ". Ludvík říká: „Takto kdyby se někdo vyjadřoval na fotografické škole, vyučující by ho pěkně zesměšnil a dal by horší známku.“ Dnes se takto bohužel vyjadřuje většina novinářů i reportétů. Profesionál vám nabídne jen fotografování. To první vám nabídne jedině amatér.

V roce 1991 založil v Hlinsku vlastní ateliér a vydavatelství. Dosud vydal
1 405 000 kusů pohlednic. 

Zhotovil 81 druhů kalendářů pro firmy v Hlinsku, Luži, Praze, Pardubicích, Chrudimi, Slatiňanech, Skutči a řadě dalších měst a vesnic. Dále vytváří kalendáře pro Vysočinu - Železné hory a pro několik mikroregionů.

Přestože není vystavovatelský typ, občas se nechal přesvědčit a své snímky vystavoval na společných výstavách v Chrudimi, Praze, Pardubicích, Klatovech, Českých Budějovicích, Ostravě a Děčíne. Samostatné výstavy proběhly v Horním Bradle (2x), Janských Lázních (2x), Žďírci nad Doubravou, Ronově nad Doubravou, v Hlinsku a Zaječicích.

Při své práci používá prvotřídní technické vybavení a materiály. Svá díla vytváří fotoaparáty značky Mamiya 645, Mamiya RB 67 ale také celou řadu Nikonů. 

Už dávno učarovala Ludvíka Plašila krása Železných hor. Ke ztvárnění "své" Vysočiny - Železných hor přistupuje s obdivem a současně i určitou pokorou. Klade důraz na jedinečnost přírodních motivů, sepětí historie se současným životem, na nezbytnost souladu pro klidný a optimistický pohled do budoucnosti. 


Po dohodě Vám zhotoví jakékoliv fotografie přesně podle Vašich požadavků. V případě, že nemáte konkrétní představu "co a jak", poradí Vám, jak nejlépe bude moci, s využitím všech svých znalostí ze studií fotografie i z praxe. Pracuje sám, rychle, precizně, seriózně, diskrétně. Svou práci má rád a těší ho spokojený zákazník."